Komu pomagamy?Jak powstał sekretariat?Jakie mamy zadania?Biuletyn formacyjny

 

Lipcowe uroczystości szkaplerzne w Czernej
Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej

„Na końcu moje Niepokalane Serce zatriumfuje” – pod takim hasłem pełnym nadziei odbyło się dzisiaj, 22 lipca 2017 r., 19 Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej w głównym sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej k. Krakowa. Mszy św. przewodniczył ks. bp Jacek Kiciński CMF, biskup pomocniczy z Wrocławia. W homilii biskup Jacek ukazał wiarę Maryi szczególnie na przykładzie Kany Galilejskiej, gdzie widzi ludzkie braki i słabości, ale prowadzi ufnie wszystkich do Jezusa. Ważnym elementem wiary jest też radość, uśmiech, której powinno być coraz więcej wśród ludzi wierzących. Wszystkie słabości, troski oddawać winniśmy z wiarą i nadzieją w matczyne ręce. Mamy być uśmiechem Pana Boga do innych. Takim uśmiechem Boga do nas była wymodlona dzisiejsza słoneczna pogoda po wczorajszej burzowej nawałnicy.

W Roku Jubileuszu 100-lecia objawień Maryjnych w Fatimie, 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, 300-lecia objawień Maryi w Aparecidzie w Brazylii, 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i 50-lecia koronacji Jej obrazu, 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Licheńskiej, a przede wszystkim jubileuszu 400-lecia erygowania polskiej prowincji Zakonu Karmelitów Bosych pw. Ducha Św., wspólnej modlitwie na polskiej Górze Karmel przewodniczyli obaj prowincjałowie Karmelu Terezjańskiego o. Jan Malicki OCD z warszawskiej... [więcej]

Zaproszenie Ojca Prowincjała do Czernej
W tym Roku Jubileuszu 100-lecia objawień Maryjnych w Fatimie, 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, 300-lecia objawień Maryi w Aparecidzie w Brazylii, 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i 50-lecia koronacji Jej obrazu, 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Licheńskiej oraz wielu innych ważnych wydarzeń zapraszamy do wspólnej modlitwy na polskiej Górze Karmel w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej Czernej k. Krakowa.

I my, karmelici bosi, również obchodzimy jubileusz 400-lecia erygowania polskiej prowincji zakonnej. W tym roku odbyła się kapituła prowincjalna, która dokonała reelekcji przełożonego prowincjalnego, mnie, o. Tadeusza Florka OCD, i przeora w Czernej o. Leszka Stańczewskiego OCD. Posługę moderatora prowincjalnego Bractwa Szkaplerznego będzie też nadal pełnił o. Włodzimierz Tochmański OCD.

Pragniemy uwielbić Boga w tym szczególnym roku wraz z Maryją, naszą Matką, Królową i Siostrą i pod Jej opieką oraz na Jej wzór. Niech hasłem naszych rozważań będą słowa Maryi z objawień w Fatimie, dające wielką ufność i nadzieję: „Na końcu moje Niepokalane Serce zatriumfuje”.

Kolejne 19 Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej odbędzie się jak zawsze w sobotę po 16 lipca, czyli 22 lipca 2017 r. Początek godz. 9.00. Zakończenie ok. 15.30.... [więcej]

Pascha 2017
Wraz z naszymi braćmi i siostrami, którzy są prześladowani za wiarę i z powodu swej wierności imieniu Chrystusa, a także w obliczu zła, które wydaje się mieć przewagę w życiu wielu ludzi, posłuchajmy raz jeszcze pocieszających słów Pana: „Odwagi! Ja zwyciężyłem świat” (J 16,33). Dzisiaj jest jaśniejący dzień tego zwycięstwa, bo Chrystus podeptał śmierć, a przez swoje zmartwychwstanie przyniósł życie i nieśmiertelność (por. 2 Tm 1,10). „On to nas wyprowadził z niewoli do wolności, ze smutku do radości, z żałoby do świętowania, z ciemności do światła, z niewoli do odkupienia. Więc mówmy przed Nim: Alleluja” (Meliton z Sardes, Homilia Paschalna) Papież Franciszek


Na uroczystość Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa
składam serdeczne życzenia.
Niech nasze serca zabrzmią radością !
Niech Jego Pokój zawsze króluje w naszych sercach !
Niech nasza codzienność będzie zadatkiem życia wiecznego !
Niech Paschalne Wydarzenia będą dla nas naprawdę
wydarzeniami zbawczymi !
Niech Duch Święty rozśpiewa się w naszych sercach pełnym
uwielbienia ALLELUJA !

Z modlitewną pamięcią szczególnie podczas Mszy św. Rezurekcyjnej

o. Włodzimierz Tochmański OCD

Wielkanoc, Czerna 2017


Zaproszenia
Spotkanie rekolekcyjne dla wszystkich animatorów Bractwa i ich zastępców będzie miało miejsce w Domu Pielgrzyma w Czernej nie w maju ale 2- 4 czerwca 2017 r. Jest ono obowiązkowe – wynikające ze Statutu Bractwa. Prosimy o rezerwację terminu i zgłoszenie przyjazdu do Sekretariatu w Czernej (wtorek 11.00-16.00). Koszt 140 zł.

W wigilię uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel, tj. w dniu 15 lipca 2017 r. odbędzie się modlitewne czuwanie na Jasnej Górze przed wieczornym Apelem Maryjnym, którego krótką medytację, poprzez media RM TV Trwam, poprowadzi o. Włodzimierz Tochmański OCD. Zapraszamy z okolicznych wspólnot szkaplerznych i OCDS (Archidiecezji Częstochowskiej, Śląska, Zagłębia, Małopolski) do wspólnej tam modlitwy. Pozostałe wspólnoty zapraszamy do łączności duchowej poprzez media katolickie.

Doroczne Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej (Bractwa Szkaplerznego), tj. wszystkich członków noszących szkaplerz i nowych pragnących przyjąć szatę Maryi, odbędzie się w sobotę po 16 lipca, czyli 22 lipca 2017 r. w Czernej. Pełniejsze informacje przekażemy w stosownym czasie.

Doroczne rekolekcje dla członków Bractwa Szkaplerznego, wspólnot Rodziny Szkaplerznej oraz niezrzeszonych noszących szkaplerz lub pragnących przyjąć szatę Maryi odbędą się w Domu Pielgrzyma przy sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej w dniach 6 – 8 października 2017. Prosimy o rezerwację terminu i zgłoszenie przyjazdu do Sekretariatu w... [więcej]

Jarosław: Regionalny dzień skupienia Rodziny Szkaplerznej
"Chrystus prowadzi nas do Maryi. Prowadzi nas do Niej, ponieważ nie chce, byśmy szli bez Matki” Papież Franciszek

Z A P R O S Z E N I E
Dzień skupienia Rodziny Szkaplerznej
dnia 28 stycznia 2017 r.
Jarosław – Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej
im. Sł. B. Anny Jenke, ul. Benedyktyńska 5

godz. 10.00 – Słowo powitania – rektor kościoła ks. prałat
Marek Pieńkowski Zawiązanie wspólnoty
10.30 – Różaniec, adoracja Najświętszego
Sakramentu moderator Rodziny Szkaplerznej
Diecezji Rzeszowskiej ks. Władysław Jagustyn
11.15 – o. dr Włodzimierz Tochmański OCD,
prowincjalny moderator Rodziny Szkaplerznej
Konferencja Idźcie i głoście ... [więcej]


<< 2 z 16 >>

Powered by PsNews

 
szkaplerz
Aby otrzymywać materiały formacyjne i informacje
o nowościach na naszej stronie
wpisz swój adres mailowy.

 

 

góra strony
  Dokument bez tytułu

 

 
 

Strona Rodziny Szkaplerznej Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych