Komu pomagamy?Jak powstał sekretariat?Jakie mamy zadania?Biuletyn formacyjny

 

Spotkania rekolekcyjne 2018
Doroczne Spotkanie rekolekcyjne dla wszystkich animatorów Bractwa Szkaplerznego i ich zastępców będzie miało miejsce w Domu Pielgrzyma koło klasztoru i sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej w dniach 11 – 13 maja 2018 r. Jest ono obowiązkowe – wynikające ze Statutu Bractwa (§ 5c). Prosimy o rezerwację terminu i zgłoszenie przyjazdu do Sekretariatu w Czernej po 1 stycznia (wtorek 11.00-16.00, tel. i e-mail w kontakcie).
Spotkanie rekolekcyjne dla wszystkich członków Bractwa i pragnących przyjąć szkaplerz Karmelu pt. „Żyć w Duchu Świętym z Maryją i jak Ona” będzie miało miejsce w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Czernej w dniach 15 - 17 czerwca 2018 r. Prosimy o rezerwację terminu i zgłoszenie przyjazdu do sióstr (tel. 12 282 12 45 lub 12 282 65 41 lub 784 975 824 rekol@karmel.pl)

Zapraszamy na rekolekcje w Czernej "Szkaplerz znakiem Niepokalanego Serca Maryi"
Doroczne rekolekcje dla członków Bractwa Szkaplerznego, wspólnot Rodziny Szkaplerznej oraz niezrzeszonych noszących szkaplerz lub pragnących przyjąć szatę Maryi odbędą się w Domu Pielgrzyma przy sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej k. Krakowa w dniach 6 – 8 października 2017 r. Prosimy o rezerwację terminu i zgłoszenie przyjazdu do Sekretariatu w Czernej we wtorki 11.00-16.00 lub mailowo na adres szkaplerz@karmel.pl - koszt 150 zł. Rozpoczęcie w piątek o 17.00, zakończenie w niedzielę ok.13.00. W sobotę wieczorem Maryjne czuwanie modlitewne I soboty października.

Lipcowe uroczystości szkaplerzne w Czernej
Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej

„Na końcu moje Niepokalane Serce zatriumfuje” – pod takim hasłem pełnym nadziei odbyło się dzisiaj, 22 lipca 2017 r., 19 Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej w głównym sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej k. Krakowa. Mszy św. przewodniczył ks. bp Jacek Kiciński CMF, biskup pomocniczy z Wrocławia. W homilii biskup Jacek ukazał wiarę Maryi szczególnie na przykładzie Kany Galilejskiej, gdzie widzi ludzkie braki i słabości, ale prowadzi ufnie wszystkich do Jezusa. Ważnym elementem wiary jest też radość, uśmiech, której powinno być coraz więcej wśród ludzi wierzących. Wszystkie słabości, troski oddawać winniśmy z wiarą i nadzieją w matczyne ręce. Mamy być uśmiechem Pana Boga do innych. Takim uśmiechem Boga do nas była wymodlona dzisiejsza słoneczna pogoda po wczorajszej burzowej nawałnicy.

W Roku Jubileuszu 100-lecia objawień Maryjnych w Fatimie, 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, 300-lecia objawień Maryi w Aparecidzie w Brazylii, 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i 50-lecia koronacji Jej obrazu, 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Licheńskiej, a przede wszystkim jubileuszu 400-lecia erygowania polskiej prowincji Zakonu Karmelitów Bosych pw. Ducha Św., wspólnej modlitwie na polskiej Górze Karmel przewodniczyli obaj prowincjałowie Karmelu Terezjańskiego o. Jan Malicki OCD z warszawskiej... [więcej]

Zaproszenie Ojca Prowincjała do Czernej
W tym Roku Jubileuszu 100-lecia objawień Maryjnych w Fatimie, 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, 300-lecia objawień Maryi w Aparecidzie w Brazylii, 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i 50-lecia koronacji Jej obrazu, 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Licheńskiej oraz wielu innych ważnych wydarzeń zapraszamy do wspólnej modlitwy na polskiej Górze Karmel w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej Czernej k. Krakowa.

I my, karmelici bosi, również obchodzimy jubileusz 400-lecia erygowania polskiej prowincji zakonnej. W tym roku odbyła się kapituła prowincjalna, która dokonała reelekcji przełożonego prowincjalnego, mnie, o. Tadeusza Florka OCD, i przeora w Czernej o. Leszka Stańczewskiego OCD. Posługę moderatora prowincjalnego Bractwa Szkaplerznego będzie też nadal pełnił o. Włodzimierz Tochmański OCD.

Pragniemy uwielbić Boga w tym szczególnym roku wraz z Maryją, naszą Matką, Królową i Siostrą i pod Jej opieką oraz na Jej wzór. Niech hasłem naszych rozważań będą słowa Maryi z objawień w Fatimie, dające wielką ufność i nadzieję: „Na końcu moje Niepokalane Serce zatriumfuje”.

Kolejne 19 Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej odbędzie się jak zawsze w sobotę po 16 lipca, czyli 22 lipca 2017 r. Początek godz. 9.00. Zakończenie ok. 15.30.... [więcej]

Pascha 2017
Wraz z naszymi braćmi i siostrami, którzy są prześladowani za wiarę i z powodu swej wierności imieniu Chrystusa, a także w obliczu zła, które wydaje się mieć przewagę w życiu wielu ludzi, posłuchajmy raz jeszcze pocieszających słów Pana: „Odwagi! Ja zwyciężyłem świat” (J 16,33). Dzisiaj jest jaśniejący dzień tego zwycięstwa, bo Chrystus podeptał śmierć, a przez swoje zmartwychwstanie przyniósł życie i nieśmiertelność (por. 2 Tm 1,10). „On to nas wyprowadził z niewoli do wolności, ze smutku do radości, z żałoby do świętowania, z ciemności do światła, z niewoli do odkupienia. Więc mówmy przed Nim: Alleluja” (Meliton z Sardes, Homilia Paschalna) Papież Franciszek


Na uroczystość Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa
składam serdeczne życzenia.
Niech nasze serca zabrzmią radością !
Niech Jego Pokój zawsze króluje w naszych sercach !
Niech nasza codzienność będzie zadatkiem życia wiecznego !
Niech Paschalne Wydarzenia będą dla nas naprawdę
wydarzeniami zbawczymi !
Niech Duch Święty rozśpiewa się w naszych sercach pełnym
uwielbienia ALLELUJA !

Z modlitewną pamięcią szczególnie podczas Mszy św. Rezurekcyjnej

o. Włodzimierz Tochmański OCD

Wielkanoc, Czerna 2017<< 2 z 16 >>

Powered by PsNews

 
szkaplerz
Aby otrzymywać materiały formacyjne i informacje
o nowościach na naszej stronie
wpisz swój adres mailowy.

 

 

góra strony
  Dokument bez tytułu

 

 
 

Strona Rodziny Szkaplerznej Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych