Komu pomagamy?Jak powstał sekretariat?Jakie mamy zadania?Biuletyn formacyjny

 

Zaproszenie na III Archidiecezjalną Pielgrzymkę Bractwa Szkaplerznego (Rodziny Szkaplerznej) do Katowickiej Katedry
Wspólnoty Bractwa Szkaplerznego
i noszący szkaplerz Karmelu w Archidiecezji Katowickiej

Serdecznie zapraszamy na III Archidiecezjalną Pielgrzymkę Bractwa Szkaplerznego (Rodziny Szkaplerznej) w ramach VII Archidiecezjalnej Pielgrzymki parafialnych wspólnot „Żywego Różańca” w sobotę 6 października 2018 do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Pielgrzymka gromadzi wszystkie nasze wspólnoty i osoby, którym bliska jest modlitwa różańcowa.
Hasło pielgrzymki: Napełnieni Duchem Świętym trwamy na modlitwie z Maryją.

Program pielgrzymki:
10.00. Śpiew Matce Bożej
10.30. Przywitanie i słowo do pielgrzymów
11.00. Modlitwa różańcowa
12.00. Msza św. z ks. abp. Wiktorem Skworcem
Po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia szkaplerza św. dla chętnych, którzy chcieliby go nosić.

Prosimy o obecność wszystkich pocztów sztandarowych. W pierwszej części pielgrzymki poczty sztandarowe nie występują. Przed rozpoczęciem Eucharystii przygotujemy sztandary, które wezmą udział w uroczystej procesji, po czym poczty sztandarowe zajmą miejsca w prezbiterium katedry za sediliami.
Księży opiekunów Wspólnot Bractwa (Rodziny Szkaplerznej) zapraszamy do koncelebry. Prosimy o zabranie alby /ornaty będą przygotowane/. Parking dla Księży Pielgrzymów będzie dostępny przy Domu św. Józefa. Prosimy także o zabranie z sobą parafialnych sztandarów. Ponieważ trudno zapewnić wszystkim pielgrzymom miejsca siedzące w katedrze, prosimy o zabranie z sobą małych krzesełek turystycznych. Udział grupy pielgrzymkowej proszę zgłosić na adres: poczta@rozaniec.katowice.pl
Grupy przybywające autokarami proszone są o wysadzenie pielgrzymów przy katedrze i odesłanie... [więcej]

20 Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej

Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej k. Krakowa odbyło się 21 lipca już po raz 20 i połączone było z 450-leciem Zakonu Karmelitów Bosych oraz 30-leciem koronacji koronami papieskimi łaskami słynącego obrazu Maryi na „polskiej Górze Karmel”. Spotkaniu wszystkich noszących szkaplerz i pragnących go przyjąć przewodniczył bp Andrzej Kaleta z Kielc.
Odbyło się ono z udziałem prawosławnego arcybiskupa Ihora Isiczenko z Ukrainy, z udziałem władz państwowych, m.in. z ministrem Andrzejem Adamczykiem, senatorem Zbigniewem Cichoniem, władz samorządowych różnych stopni i funkcji, kilkudziesięciu kapłanów z kilkunastu diecezji, współbraci karmelitów bosych pod kierunkiem prowincjała o. Tadeusza Florka OCD z Krakowa oraz kilkoma tysiącami wiernych z ponad 50 miejscowości Polski południowej od Opola do Lublina. Przybyły wszystkie zgromadzenia karmelitańskie, wspólnoty i grupy karmelitańskie, a przede wszystkim kilkadziesiąt wspólnot Bractwa Szkaplerznego, jak i szeroko rozumianej Rodziny Karmelitańskiej południowej Polski z kilkunastoma pocztami sztandarowymi.
Spotkanie miało charakter formacyjny z konferencją mariologa o. dra Pawła Urbańczyka OCD. Tematem spotkania były słowa „Żyć z Maryją w Duchu Świętym”, które nawiązują do obecnego programu duszpasterskiego... [więcej]

Uroczystości szkaplerzne w Czernej 2018
Plakat uroczystości szkaplerznych

https://www.facebook.com/szkaplerzkarmelitanski/photos/a.489221501088577.116141.179315905412473/1954316711245708/?type=3&theaterZaproszenie na lipcowe uroczystości w Czernej
Zaproszenie
na XX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej
Czerna, 21 lipca 2018
„Żyć z Maryją w Duchu Świętym”
Drodzy Moderatorzy i Animatorzy Bractwa Szkaplerznego!
Drodzy Siostry i Bracia w Szkaplerzu świętym!

W imieniu Zakonu Karmelitów Bosych i swoim pragnę serdecznie zaprosić całą Rodzinę Szkaplerzną i Karmelitańską do podkrakowskiej Czernej - polskiej stolicy Karmelu, nazywanej „polską górą Karmel”. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości Polski przychodzi nam spotkać się dla uczczenia także innych ważnych jubileuszy: 450-lecia Zakonu Karmelitów Bosych i 30-lecia koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej.
Dnia 28 listopada 1568 r. w małej hiszpańskiej kastylijskiej wiosce Duruelo powstali Karmelici Bosi. Połączone siły wielkich pragnień św. Teresy od Jezusa i św. Jana od Krzyża zrodziły w Kościele nową rodzinę zakonną. Przykładem naszych Świętych Rodziców jesteśmy powołani przede wszystkim do modlitwy, która ma być życiem, i do apostolstwa, które wypływa z modlitwy i do niej prowadzi. A wszystko to czynimy w braterskiej komunii między sobą, z tworzącymi Karmel pozostałymi wspólnotami, osobami, jak i ogromną rzeszą Ludu Bożego. Dotarliśmy na wszystkie kontynenty i jest nas obecnie ponad 4 tysiące mężczyzn - zakonników. Wraz z nami ten sam Zakon współtworzą kobiety – mniszki karmelitanki bose w liczbie ponad 11,5 tys. sióstr w świecie oraz świeccy karmelici... [więcej]

Rekolekcje szkaplerzne
Doroczne Spotkanie rekolekcyjne dla wszystkich animatorów Bractwa Szkaplerznego i ich zastępców będzie miało miejsce w Domu Pielgrzyma koło klasztoru i sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej k. Krakowa w dniach 11 – 13 maja 2018 r. Jest ono obowiązkowe – wynikające ze Statutu Bractwa (§ 5c). Prosimy o rezerwację terminu i zgłoszenie przyjazdu do Sekretariatu w Czernej wtorek 11.00-16.00.

Spotkanie rekolekcyjne dla wszystkich członków Bractwa, dla wszystkich noszących szkaplerz Matki Bożej z Góry Karmel jak i dla pragnących przyjąć szkaplerz Karmelu pt. „Żyć w Duchu Świętym z Maryją i jak Ona” będzie miało miejsce w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Czernej k. Krakowa w dniach 15 - 17 czerwca 2018 r. Prosimy o rezerwację terminu i zgłoszenie przyjazdu do sióstr (tel. 12 282 12 45 lub 12 282 65 41 lub 784 975 824 rekol@karmel.pl).
Dojazd podany jest na www.karmelczerna.pl/kontakt


<< 1 z 17 >>

Powered by PsNews

 
szkaplerz
Aby otrzymywać materiały formacyjne i informacje
o nowościach na naszej stronie
wpisz swój adres mailowy.

 

 

góra strony
  Dokument bez tytułu

 

 
 

Strona Rodziny Szkaplerznej Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych