Komu pomagamy?Jak powstał sekretariat?Jakie mamy zadania?Biuletyn formacyjny

 

20 Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej

Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej k. Krakowa odbyło się 21 lipca już po raz 20 i połączone było z 450-leciem Zakonu Karmelitów Bosych oraz 30-leciem koronacji koronami papieskimi łaskami słynącego obrazu Maryi na „polskiej Górze Karmel”. Spotkaniu wszystkich noszących szkaplerz i pragnących go przyjąć przewodniczył bp Andrzej Kaleta z Kielc.
Odbyło się ono z udziałem prawosławnego arcybiskupa Ihora Isiczenko z Ukrainy, z udziałem władz państwowych, m.in. z ministrem Andrzejem Adamczykiem, senatorem Zbigniewem Cichoniem, władz samorządowych różnych stopni i funkcji, kilkudziesięciu kapłanów z kilkunastu diecezji, współbraci karmelitów bosych pod kierunkiem prowincjała o. Tadeusza Florka OCD z Krakowa oraz kilkoma tysiącami wiernych z ponad 50 miejscowości Polski południowej od Opola do Lublina. Przybyły wszystkie zgromadzenia karmelitańskie, wspólnoty i grupy karmelitańskie, a przede wszystkim kilkadziesiąt wspólnot Bractwa Szkaplerznego, jak i szeroko rozumianej Rodziny Karmelitańskiej południowej Polski z kilkunastoma pocztami sztandarowymi.
Spotkanie miało charakter formacyjny z konferencją mariologa o. dra Pawła Urbańczyka OCD. Tematem spotkania były słowa „Żyć z Maryją w Duchu Świętym”, które nawiązują do obecnego programu duszpasterskiego... [więcej]

Uroczystości szkaplerzne w Czernej 2018
Plakat uroczystości szkaplerznych

https://www.facebook.com/szkaplerzkarmelitanski/photos/a.489221501088577.116141.179315905412473/1954316711245708/?type=3&theaterZaproszenie na lipcowe uroczystości w Czernej
Zaproszenie
na XX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej
Czerna, 21 lipca 2018
„Żyć z Maryją w Duchu Świętym”
Drodzy Moderatorzy i Animatorzy Bractwa Szkaplerznego!
Drodzy Siostry i Bracia w Szkaplerzu świętym!

W imieniu Zakonu Karmelitów Bosych i swoim pragnę serdecznie zaprosić całą Rodzinę Szkaplerzną i Karmelitańską do podkrakowskiej Czernej - polskiej stolicy Karmelu, nazywanej „polską górą Karmel”. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości Polski przychodzi nam spotkać się dla uczczenia także innych ważnych jubileuszy: 450-lecia Zakonu Karmelitów Bosych i 30-lecia koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej.
Dnia 28 listopada 1568 r. w małej hiszpańskiej kastylijskiej wiosce Duruelo powstali Karmelici Bosi. Połączone siły wielkich pragnień św. Teresy od Jezusa i św. Jana od Krzyża zrodziły w Kościele nową rodzinę zakonną. Przykładem naszych Świętych Rodziców jesteśmy powołani przede wszystkim do modlitwy, która ma być życiem, i do apostolstwa, które wypływa z modlitwy i do niej prowadzi. A wszystko to czynimy w braterskiej komunii między sobą, z tworzącymi Karmel pozostałymi wspólnotami, osobami, jak i ogromną rzeszą Ludu Bożego. Dotarliśmy na wszystkie kontynenty i jest nas obecnie ponad 4 tysiące mężczyzn - zakonników. Wraz z nami ten sam Zakon współtworzą kobiety – mniszki karmelitanki bose w liczbie ponad 11,5 tys. sióstr w świecie oraz świeccy karmelici... [więcej]

Rekolekcje szkaplerzne
Doroczne Spotkanie rekolekcyjne dla wszystkich animatorów Bractwa Szkaplerznego i ich zastępców będzie miało miejsce w Domu Pielgrzyma koło klasztoru i sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej k. Krakowa w dniach 11 – 13 maja 2018 r. Jest ono obowiązkowe – wynikające ze Statutu Bractwa (§ 5c). Prosimy o rezerwację terminu i zgłoszenie przyjazdu do Sekretariatu w Czernej wtorek 11.00-16.00.

Spotkanie rekolekcyjne dla wszystkich członków Bractwa, dla wszystkich noszących szkaplerz Matki Bożej z Góry Karmel jak i dla pragnących przyjąć szkaplerz Karmelu pt. „Żyć w Duchu Świętym z Maryją i jak Ona” będzie miało miejsce w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Czernej k. Krakowa w dniach 15 - 17 czerwca 2018 r. Prosimy o rezerwację terminu i zgłoszenie przyjazdu do sióstr (tel. 12 282 12 45 lub 12 282 65 41 lub 784 975 824 rekol@karmel.pl).
Dojazd podany jest na www.karmelczerna.pl/kontakt

Wielkanoc 2018

Wszystkim Wam, Członkom Bractwa Szkaplerznego i Wspólnot Rodziny Szkaplerznej, Bliskim, Przyjaciołom i Znajomym, życzę godnego jak i zarazem pięknego duchowego przeżycia liturgii Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego oraz osobistego spotkania z Eucharystycznym, Ukrzyżowanym, Zmarłym, Zmartwychwstałym i żywym naszym Panem Jezusem Chrystusem, co niech zaowocuje odnowioną wiarą, nadzieją i miłością, nową mocą Ewangelii oraz bardziej przejrzystym świadectwem w codziennym życiu.

Niech radosne Alleluja zabrzmi na nowo wobec całej ziemi !
To nie tanie hasło czy prima aprilis.
Chrystus zmartwychwstał !
Prawdziwie zmartwychwstał !

Wielkanoc 2018

Z serdecznymi pozdrowieniami i darem modlitwy

o. Włodzimierz Tochmański OCD


<< 1 z 17 >>

Powered by PsNews

 
szkaplerz
Aby otrzymywać materiały formacyjne i informacje
o nowościach na naszej stronie
wpisz swój adres mailowy.

 

 

góra strony
  Dokument bez tytułu

 

 
 

Strona Rodziny Szkaplerznej Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych