Komu pomagamy?Jak powstał sekretariat?Jakie mamy zadania?Biuletyn formacyjny

 

Zaproszenie i plakat Spotkania Rodziny Szkaplerznej 23 lipca
Zaproszenie
na 24 Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej
Czerna, 23 lipca 2022

Czcicielki i Czciciele NMP Szkaplerznej, Moderatorzy i Animatorzy Bractwa Szkaplerznego!
Pragnę serdecznie zaprosić całą Rodzinę Karmelitańską i wszystkich noszących szkaplerz do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego w Czernej.
Myślą przewodnią tegorocznego spotkania Rodziny Szkaplerznej są słowa Szkaplerza się trzymajmy i Maryję wzywajmy, zaczerpnięte z maryjnej pieśni ludowej.
Smutne wydarzenia, związane z działaniami wojennymi prowadzonymi u naszych sąsiadów na Ukrainie, wielomilionowa rzesza uchodźców, matek i dzieci, osób starszych, która znalazła gościnne przyjęcie w Polsce, ale także liczne wyzwania, jakie stają dzisiaj przed nami, sprawiają, że pragniemy te niełatwe sprawy zawierzyć Maryi. Zawierzyć Matce Pana, tak jak w niełatwym czasie dokonał tego kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Polski.
Drodzy Czciciele i Czcicielki Matki Bożej Szkaplerznej, zapraszam więc do uczestnictwa w wielkim święcie Rodziny Szkaplerznej w sanktuarium w Czernej, na sobotę 23 lipca 2022 r.
Program spotkania:
9.00 - powitanie
10.00 - konferencja maryjna
11.00 - Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp Roberta Chrząszcza
Po dziękczynieniu, będzie czas na posiłek, spotkanie w gronie znajomych i przyjaciół. Dla pragnących przyjąć szkaplerz, będzie ku temu sposobność. Na zakończenie, wszyscy spotkamy się na nabożeństwie maryjnym, podczas którego dokonamy odnowienia przyrzeczeń szkaplerznych. Uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończy nasze modlitewne spotkanie.
Serdecznie zapraszam... [więcej]

UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE W CZERNEJ LIPIEC 2022


"Szkaplerza się trzymajmy i Maryję wzywajmy"

7-15 lipca
Nowenna przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel
- w niedzielę o godz. 11.00
- w dni powszednie o godz. 18.00

15/16 lipca
Noc czuwania
20.00 - Rozpoczęcie, konferencja, procesja różańcowa, adoracja
24.00 - Eucharystia

16 lipca – sobota
Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel, głównej patronki Zakonu
11.00 - Eucharystia odpustowa, procesja eucharystyczna.
Przewodniczy o. Piotr Jackowski OCD, prowincjał Krakowskiej Prowincji Zakonu Karmelitów Bosych
- Msze święte o 6.00, 7.00, 9.00, 11.00, 13.00 i 17.00

23 lipca - sobota
XXIV Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej
9.00 - Powitanie, animacja muzyczna
10.00 - Konferencja
11.00 - Uroczysta Eucharystia. Przewodniczy ks. bp Robert Chrząszcz z Krakowa
13.00 - Czas na posiłek, odpoczynek, braterskie spotkania
14.00 - Uroczyste nałożenie Szkaplerza dla tych, którzy jeszcze go nie przyjęli
14.30 - Nabożeństwo Eucharystyczne z różańcem św. i odnowieniem przyrzeczeń szkaplerznych
15.15 - Zakończenie spotkania

24 lipca - niedziela
Uroczystość św. Eliasza Proroka, patrona kościoła
11.00 - Eucharystia odpustowa, procesja eucharystyczna

Serdecznie zapraszamy

Klasztor Karmelitów Bosych, Czerna 79, 32-065 Krzeszowice
tel. 12 282 00 65, www.karmelczerna.pl
Sekretariat Rodziny Szkaplerznej tel. 797 002 368,
szkaplerz@karmel.pl
Dom Pielgrzyma tel. 505 898 580
dompielgrzymaczerna@interia.pl
Księgarnia Karmelitana tel. 505 898 554 karmelitana@interia.plKonferencja na czerwiec
o. Włodzimierz Tochmański OCD
Bractwo Szkaplerzne (5)


W wyniku przeprowadzonej ankiety o bractwach szkaplerznych, którą w 1998 r. rozsyłano z Czernej, udokumentowane zostało istnienie kilkudziesięciu bractw szkaplerznych w Polsce z ok. 9. tys. przyjętych do szkaplerza. Na podstawie ankiety stwierdzono istnienie bractw szkaplerznych i grupy wiernych noszących szkaplerz w 1998 r. m.in. w następujących miejscowościach: Dobra k. Tarnowa (erygowane bractwo w 1665 r. - Sanktuarium M. B. Szkaplerznej) - ok. 2.000 osób przyjętych do szkaplerza, Tarnobrzeg Serbinów - 150 osób, Stalowa Wola par. św. Floriana - 300 osób, Wrocław – Widawa - 170 osób, Pszczyna par. Wszystkich Świętych - 173 osoby, Pszczyna par. Podwyższenia Krzyża Św. - 300 osób, Pszczyna par. Miłosierdzia Bożego - 50 osób, Iwno k. Poznania - 100 osób, Legnica 60 osób, Żywiec Sporysz - 300 osób, Skarżysko-Kamienna - 397 osób, Bruśnik (diec. tarnowska 1868 r.) - 250 osób, Chełm Śląski - 50 osób, Świętochłowice - Chropaczów - 2.000 osób, Bieruń Nowy - 600 osób, Kędzierzyn-Koźle - 300 osób, Mysłowice par. Najświętszego Serca Pana Jezusa - 45 osób zorganizowanych, Postolin (diec. elbląska) - 100, Środa Wielkopolska - dzieci I komunijne co roku, Rajcza - 150 osób, Śmiłowo - 50... [więcej]

Konferencja na maj

SZCZEPAN T. PRAŚKIEWICZ OCD
MARYJA KARMELITAŃSKIEJ HISTORII (1)


WSTĘP

Nie jest tajemnicą, i uświadomiliśmy to sobie już w wcześniej, że w odniesieniu do karmelitańskich początków, tych rzeczywistych i historycznych, a nie tych legendarnych, jesteśmy jako karmelici w sytuacji gorszej, aniżeli nasi współbracia z zakonów powstałych, podobnie jak my, w późnym średniowieczu. Nie możemy się odwołać do konkretnego założyciela, jak np. kameduli do św. Romualda (zm. 1027), wallombrozjanie do św. Jana Gualberto (zm. 1073), kartuzi do św. Brunona (zm. 1101), grandmontanie do Stefana z Thiers (zm. 1124), premonstratensi (norbertanie) do św. Norberta (zm. 1134), dominikanie do św. Dominika (zm. 1221), czy bracia mniejsi do św. Franciszka z Asyżu (zm. 1226). Pojawiliśmy się – jak pisze cytowany już wielokrotnie o. Nilo – niczym Melchizedek: bez ojca, bez matki, bez rodowodu (por. Hbr 7,3). I co więcej, nawet fakt naszego odwoływania się do proroka Eliasza i do Matki Najświętszej, okryty jest milczeniem przez pierwsze historyczne dokumenty zakonu: Reguła, którą posługujemy się dzisiaj, wspomina Eliasza przynajmniej w odniesieniu do określenia miejsca życia pierwszych eremitów – iuxta fontem Eliae (przy źródle Eliasza), ale nie czyni ona najmniejszej aluzji nie tylko do tego, jakoby on miał być tychże eremitów „założycielem”, ani też nie mówi o nim nawet... [więcej]

Życzenia na Paschę 2022

Zmartwychwstały i chwalebny Chrystus jest głębokim źródłem naszej nadziei i nie zabraknie nam Jego pomocy, by wypełnić powierzoną nam przez Niego misję. Jego zmartwychwstanie nie należy do przeszłości; zawiera żywotną siłę, która przeniknęła świat. Tam, gdzie wszystko wydaje się martwe, ze wszystkich stron pojawiają się ponownie kiełki zmartwychwstania. Jest to siła nie mająca sobie równych.
(Papież Franciszek, Evangelii Gaudium 275-276)

Na zbliżający się czas Wielkiej Nocy życzę, aby Miłość, silniejsza niż wojna czy śmierć, przemieniała nasze serca i wzmacniała odwagę do dawania w dzisiejszym powikłanym świecie świadectwa własnym życiem o zbawieniu, którego źródłem jest zmartwychwstały Jezus Chrystus.

Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Alleluja !

z modlitwą dla całej Rodziny Szkaplerznej

w Wigilię Paschalną i Rezurekcję

o. Włodzimierz Tochmański OCD

Czerna, Wielkanoc 2022


<< 1 z 25 >>

Powered by PsNews

 
szkaplerz
Aby otrzymywać materiały formacyjne i informacje
o nowościach na naszej stronie
wpisz swój adres mailowy.

 

 

góra strony
  Dokument bez tytułu

 

 
 

Strona Rodziny Szkaplerznej Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych