Komu pomagamy?Jak powstał sekretariat?Jakie mamy zadania?Biuletyn formacyjny

 

Zaproszenie na 21. Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej Czerna 20 lipca 2019
Zaproszenie na 21. Ogólnopolskie Spotkanie
Rodziny Szkaplerznej
Czerna, 20 lipca 2019
„Przy Maryi w mocy Bożego Ducha”


Drodzy Moderatorzy i Animatorzy Bractwa Szkaplerznego!
Drodzy Siostry i Bracia w Szkaplerzu świętym!
Członkowie i Sympatycy Karmelu oraz Wszyscy ludzie dobrej woli!

Serdecznie zapraszam Was na doroczne, już po raz 21 obchodzone, uroczyste Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej w sobotę 20 lipca 2019 r. w naszym karmelitańskim sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej k. Krakowa.
Każdego roku jest to dla nas bardzo ważne spotkanie u naszej najlepszej Matki i Królowej. Tam właśnie, na polskiej górze Karmel, zawierzamy się Matce Najświętszej od lat, wypraszamy potrzebne łaski i natchnienia dla jak najlepszej służby Kościołowi, czyli nam wszystkim. A dzisiaj w trudnym czasie kryzysu społecznego, kulturowego i moralnego jest to jak najbardziej nam potrzebne. Trzeba nam zawierzyć Bogu na wzór Maryi tak, jak przed wiekami trudności w rozwoju swego Zakonu zawierzył Jej św. Szymon Stock. Szkaplerzna interwencja Maryi ocaliła Karmel. Podczas lipcowego spotkania w Czernej chcemy intronizować relikwie tego świętego karmelity.
Przez odczytywanie znaków czasu jesteśmy świadkami samego Boga, który jest (por. Wj 3,14) i w którym „żyjemy, poruszamy się i jesteśmy” (por. Dz 17, 28). Matka Najświętsza prowadzi nas do Chrystusa, swojego Syna i poleca pilnie słuchać, co On powie. W modlitwie będziemy prosić Matkę, by była nieustannie obecna w naszym życiu. Niech Jej święta obecność sprawi, że zjednoczą się nasze serca i wszyscy będziemy się czuć jak w rodzinie Bożej. Jest to niesamowita okazja do pogłębienia swego życia duchowego, nabrania pozytywnego dystansu do codziennych obowiązków oraz zasmakowania Czernej, wspólnoty życia i modlitwy.
40 lat temu, w 1979 r., Ojciec święty Jan Paweł II w I pielgrzymce do Polski w czasach komuny z niezwykłą mocą, w sensie duchowym i politycznym, wypowiedział słowa, w których wołał o Ducha Świętego i odnowę oblicza „tej” ziemi. Nic już potem w Polsce nie było takie samo. Dokonała się odnowa życia, powstała „Solidarność”, której moralna siła zadecydowała o upadku komunizmu. Święty Jan Paweł II w Liście Apostolskim z okazji 750-lecia Szkaplerza Karmelitańskiego napisał: „w znaku Szkaplerza zawiera się sugestywna synteza maryjnej duchowości, która ożywia pobożność ludzi wierzących, pobudzając ich wrażliwość na pełną miłości obecność Maryi Panny Matki w ich życiu. Szkaplerz w istocie jest ‘habitem’. Ten, kto go przyjmuje, zostaje włączony lub stowarzyszony w mniej lub więcej ścisłym stopniu z Zakonem Karmelu, poświęconym służbie Matki Najświętszej dla dobra całego Kościoła”.
Pragniemy zatem nieustannie doświadczać życia „w mocy Bożego Ducha” (program duszpasterski Kościoła w Polsce) przy boku Maryi i pod Jej kierunkiem, szczególnie nosząc godnie Jej Szatę – św. Szkaplerz Karmelu i naśladując Ją wiernie w codzienności. Stąd hasło naszego Spotkania: „Przy Maryi w mocy Bożego Ducha”.
Drodzy Bracia i siostry,
zapraszam więc Was – każdego, kto odziany jest Szatą Maryi – do uczestnictwa w wielkim święcie Rodziny Szkaplerznej w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej, w sobotę po uroczystości liturgicznej Matki Bożej z Góry Karmel tj. w dniu 20 lipca br.
Spotkanie tradycyjnie rozpoczniemy o godz. 9.00 modlitwą i pieśnią, o godz. 10.00 wysłuchamy konferencji duchowej. O godz. 11.00 będzie uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie przyjaciel Karmelu, ks. bp Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej. W dalszej części będzie możliwość przyjęcia szkaplerza św. przez tych, którzy jeszcze go nie przyjęli, agapa i wzajemne poznanie się, możliwość nabycia książek i dewocjonaliów, udziału w loterii misyjnej, adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec św., uroczyste błogosławieństwo i rozesłanie (ok. godz. 15.30).
Do dyspozycji pielgrzymów jest Dom Pielgrzyma z możliwością noclegu, księgarnią, nowoczesnymi multimedialnymi muzeami karmelitańskim i misyjnym, z kaplicą, salami kinową, dla dzieci i konferencyjną oraz dużą restauracją. Zapraszamy także przed łaskami słynący obraz Matki Bożej Szkaplerznej na cichą modlitwę serca.
Bardzo serdecznie zapraszam Wszystkich na nasze doroczne spotkanie.

Z błogosławieństwem i pozdrowieniami

o. Tadeusz Florek OCD, prowincjał


Kraków, 26 maja 2019
[skomentuj] [wróć do newsów]Powered by PsNews

 
szkaplerz
Aby otrzymywać materiały formacyjne i informacje
o nowościach na naszej stronie
wpisz swój adres mailowy.

 

 

góra strony
  Dokument bez tytułu

 

 
 

Strona Rodziny Szkaplerznej Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych