Komu pomagamy?Jak powstał sekretariat?Jakie mamy zadania?Biuletyn formacyjny

 

Rekolekcje i spotkania 2019

• I Śląski Dzień Skupienia i spotkania Rodziny Szkaplerznej Wspólnot Bractwa Szkaplerznego z Archidiecezji Katowickiej i wszystkich noszących lub pragnących przyjąć Karmelitański Szkaplerz Maryi Katowice - Bogucice Parafia św. Szczepana Bazylika i Sanktuarium Matki Bożej Boguckiej 11 Maja 2019 w godz. 10.00 – 15.00.

● Doroczne obowiązkowe rekolekcje dla animatorów Bractwa i ich zastępców będą w Domu Pielgrzyma w Czernej w dniach 31 maja – 2 czerwca. Prosimy o rezerwację terminu i przyjazd osób odpowiedzialnych z każdej wspólnoty Bractwa i Rodziny Szkaplerznej. Obowiązkowe są wcześniejsze zgłoszenia do Sekretariatu (wtorki 11.00-16.00). Przewodniczy o. Włodzimierz Tochmański OCD.

• Rekolekcje w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dz. Jezus w Czernej w dniach 5 - 7 kwietnia 2019 pt. Jak żyć u końca czasu? Z Maryją w przyszłość. Totus tuus - pełni łaski Ducha Świętego i pomocy Karmelu. Dni skupienia otwarte dla wszystkich. Przewodniczy o. Włodzimierz Tochmański OCD.

• 16 lipca (wtorek) uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel – najważniejsza uroczystość całej Rodziny Karmelitańskiej – przeżywamy ją w swoich wspólnotach i kościołach Karmelu.

• 21 Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej będzie w dniu 20 lipca 2019 r. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy przyjęli szkaplerz Maryi lub pragną to uczynić. To święto wspólnoty dla członków Bractwa Szkaplerznego i całej Rodziny Szkaplerznej.

• 5 października pielgrzymka Bractwa Szkaplerznego Archidiecezji Katowickiej do katedry.

• Doroczne otwarte rekolekcje „szkaplerzne” „Maryja i my w mocy Bożego Ducha” w dniach 18 - 20 października w Domu Macierzystym Instytutu Świeckiego „Elianum” w Czernej (poniżej Domu Rekolekcyjnego Sióstr Karmelitanek Dz. Jezus). Przewodniczy o. Włodzimierz Tochmański OCD.


[skomentuj] [wróć do newsów]Powered by PsNews

 
szkaplerz
Aby otrzymywać materiały formacyjne i informacje
o nowościach na naszej stronie
wpisz swój adres mailowy.

 

 

góra strony
  Dokument bez tytułu

 

 
 

Strona Rodziny Szkaplerznej Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych