Komu pomagamy?Jak powstał sekretariat?Jakie mamy zadania?Biuletyn formacyjny

 

Zaproszenie na III Archidiecezjalną Pielgrzymkę Bractwa Szkaplerznego (Rodziny Szkaplerznej) do Katowickiej Katedry
Wspólnoty Bractwa Szkaplerznego
i noszący szkaplerz Karmelu w Archidiecezji Katowickiej

Serdecznie zapraszamy na III Archidiecezjalną Pielgrzymkę Bractwa Szkaplerznego (Rodziny Szkaplerznej) w ramach VII Archidiecezjalnej Pielgrzymki parafialnych wspólnot „Żywego Różańca” w sobotę 6 października 2018 do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Pielgrzymka gromadzi wszystkie nasze wspólnoty i osoby, którym bliska jest modlitwa różańcowa.
Hasło pielgrzymki: Napełnieni Duchem Świętym trwamy na modlitwie z Maryją.

Program pielgrzymki:
10.00. Śpiew Matce Bożej
10.30. Przywitanie i słowo do pielgrzymów
11.00. Modlitwa różańcowa
12.00. Msza św. z ks. abp. Wiktorem Skworcem
Po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia szkaplerza św. dla chętnych, którzy chcieliby go nosić.

Prosimy o obecność wszystkich pocztów sztandarowych. W pierwszej części pielgrzymki poczty sztandarowe nie występują. Przed rozpoczęciem Eucharystii przygotujemy sztandary, które wezmą udział w uroczystej procesji, po czym poczty sztandarowe zajmą miejsca w prezbiterium katedry za sediliami.
Księży opiekunów Wspólnot Bractwa (Rodziny Szkaplerznej) zapraszamy do koncelebry. Prosimy o zabranie alby /ornaty będą przygotowane/. Parking dla Księży Pielgrzymów będzie dostępny przy Domu św. Józefa. Prosimy także o zabranie z sobą parafialnych sztandarów. Ponieważ trudno zapewnić wszystkim pielgrzymom miejsca siedzące w katedrze, prosimy o zabranie z sobą małych krzesełek turystycznych. Udział grupy pielgrzymkowej proszę zgłosić na adres: poczta@rozaniec.katowice.pl
Grupy przybywające autokarami proszone są o wysadzenie pielgrzymów przy katedrze i odesłanie pojazdu na wskazany przez służby porządkowe parking. Po zakończeniu spotkania autokar podjeżdża w umówione miejsce. Służby porządkowe proszą, aby autokary miały za przednią szybą białą kartkę formatu A-4, co może ułatwić sprawne kierowanie ruchem.
Spotkaniu towarzyszyć będą kiermasze: z dewocjonaliami, wydawnictwami katolickimi oraz misyjny. Będzie także nasz kiermasz szkaplerzny Sekretariatu z p. Haliną Konieczną.

o. Włodzimierz Tochmański OCD
moderator prowincjalny Bractwa Szkaplerznego (Rodziny Szkaplerznej)

Czerna, 8 września 2018 r.

[skomentuj] [wróć do newsów]Powered by PsNews

 
szkaplerz
Aby otrzymywać materiały formacyjne i informacje
o nowościach na naszej stronie
wpisz swój adres mailowy.

 

 

góra strony
  Dokument bez tytułu

 

 
 

Strona Rodziny Szkaplerznej Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych