Materiały ze spotkań Swiadectwa Fotogalerie Plakaty

 

 


Dokument bez tytułu

UROCZYSTOŚĆI  ODPUSTOWE
W  SANKTUARIUM 
MATKI  BOŻEJ  SZKAPLERZNEJ  W  CZERNEJ

Niech Pan sprawi, aby wszystko to było na cześć i chwałę Jego
i Najświętszej Maryi Panny, której szkaplerz nosimy”
           
św. Teresa od Jezusa

7-15 lipca
Nowenna przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel
- w niedzielę o godz. 11.00
- w dni powszednie o godz. 18.00

14 - 19 lipca
Rekolekcje "Szkaplerz karmelitański wzywający do nawrócenia i troski o zbawienie"  
Dom Rekolekcyjny. Przew. o. Włodzimierz Tochmański OCD.

15/16 lipca
Noc czuwania
21.00 - Rozpoczęcie,
          - Procesja różańcowa
24.00 - Eucharystia

16 lipca - środa
Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel
11.00 - Eucharystia odpustowa  pod przewodnictwem
            o. Szymona Hiżyckiego OSB, opata tynieckiego
          - Procesja eucharystyczna

18 lipca - sobota
XVII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej

  9.00 – Animacja muzyczna
10.00 – Konferencja o. Pawła Hańczaka OCD, 
              magistra nowicjatu w Czernej
11.00 – Uroczysta Eucharystia - bp Roman Pindel,
                ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej.   
14.00 – Nałożenie Szkaplerza dla tych, którzy
            jeszcze go nie przyjęli
14.30 – Nabożeństwo Eucharystyczne z odnowieniem
            przyrzeczeń szkaplerznych
15.30 – Zakończenie spotkania

Serdecznie zapraszamy
Karmelici Bosi


ZAPROSZENIE RODZINY SZKAPLERZNEJ
NA XVII OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE SZKAPLERZNE
CZERNA, 18 LIPCA 2015 R.„Niech Pan sprawi, aby wszystko to było
na cześć i chwałę Jego i Najświętszej Maryi Panny,
której szkaplerz nosimy”          
św. Teresa od Jezusa

Drodzy Moderatorzy i Animatorzy Bractw Szkaplerznych!
Drodzy Bracia i Siostry w szkaplerzu świętym!

 
Podczas tegorocznego Spotkania Rodziny Szkaplerznej w dniu 18 lipca w Czernej pragniemy oddać cześć Panu Bogu tak jak Najświętsza Maryja Panna i jak nasza duchowa Matka Karmelu Terezjańskiego – św. Teresa od Jezusa, której 500-lecie narodzin w tym roku obchodzimy.  Kościół powszechny celebruje także Rok Życia Konsekrowanego, zachęcając do modlitwy w intencji powołań i pięknego rozwoju w różnorodności wspólnot, osób i charyzmatów ewangelicznego życia.

W duchowości karmelitańskiej szkaplerz był zawsze znakiem wejścia do szkoły Maryi, znakiem Jej naśladowania, szatą Jej cnót i życia w zjednoczeniu z Nią. Nabożeństwo szkaplerzne, jak każdy dar Boży, owocuje bowiem łaskami tylko wtedy, gdy przyjmowane jest świadomie i czyni nasze życie coraz bardziej zgodnym z Ewangelią. Obfitość łask, które otrzymuje człowiek poprzez szkaplerz święty, zależna jest od tego, jak na te łaski odpowiada. Wiemy, że różne mogą być odpowiedzi na dar szkaplerza. Szatę Maryi można przyjąć, a następnie odłożyć i zapomnieć o niej. Można ją założyć i nosić, ale bez kierowania myśli i serca do Ofiarodawczyni. Można wreszcie ubierać się w nią z miłością i nosić z rosnącym pragnieniem odwdzięczenia się Maryi za jej dar. 

Św. Teresa, przyjąwszy szkaplerz, nigdy go nie zdjęła, bo przyjęła go w duchu wypełniania testamentu umierającego na krzyżu Jezusa i podobnie jak św. Jan Apostoł, od tego czasu przyjęła Maryję do siebie (por. J 19, 27). Po śmierci swojej rodzonej matki powierzyła się powierzyła się Maryi jako dziecko i oddała na Jej służbę, pogłębiając zjednoczenie z Nią przez naśladowanie Jej cnót i pokrewieństwo duchowe, aby za łaską Bożą żyć duchem Maryi i wszystko czynić tak, aby było na cześć i chwałę Boga oraz Najświętszej Maryi Panny.

„Rozumiałam dobrze, że dom ten być powinien, na większa chwałę Pańską, na godne uczczenie świętego szkaplerza chwalebnej Jego Matki", "naśladujcie Maryję i rozważajcie to, jaka musi być wielkość tej Pani i jaka to korzyść mieć ją za Patronkę"  - woła do nas św. Teresa od Jezusa  i dodaje: "my wszyscy, którzy nosimy ten święty habit Karmelu, jesteśmy powołani do modlitwy i kontemplacji”.

Drodzy Bracia i siostry, zapraszam więc Was – każdego, kto odziany jest Szatą Maryi – do uczestnictwa w wielkim święcie Rodziny Szkaplerznej w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej, w sobotę po uroczystości liturgicznej Matki Bożej z Góry Karmel tj. w dniu 18 lipca br.

Spotkanie tradycyjnie rozpoczniemy o godz. 9.00 modlitwą i pieśnią, o godz. 10.00 wysłuchamy konferencji o. Pawła Hańczaka, magistra nowicjatu czerneńskiego. O godz. 11.00 będzie uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie wielki przyjaciel Karmelu, ks. bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej. W dalszej części będzie możliwość przyjęcia szkaplerza św., adoracja Najświętszego Sakramentu, uroczyste błogosławieństwo i rozesłanie (ok. godz. 15.30).

Do dyspozycji pielgrzymów jest Dom Pielgrzyma z księgarnią, nowoczesnym multimedialnym muzeum karmelitańskim, z salami kinową i konferencyjną oraz dużą restauracją. Podczas spotkania będzie można także obejrzeć okolicznościową wystawę o św. Teresie od Jezusa.  

Niech nie zabraknie tego dnia nikogo w sanktuarium czerneńskim, kto nosi szkaplerz Karmelu, a nie przybył tutaj choćby duchem i sercem, by włączyć się w hymn uwielbienia i dziękczynienia. Przybywajcie! Matka Boża czeka na nas!.

 

Kraków, 22.05.2015 r.
Nr 129/2015

 

 

 

o. Tadeusz Florek OCD 

Prowincjał Krakowskiej Prowincji

Zakonu Karmelitów Bosych     

 
szkaplerz
 
góra strony
  Dokument bez tytułu

 

 
 

Strona Rodziny Szkaplerznej Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych