szkaplerz
rodzina szkaplerzna
szkaplerz
 


Polecamy - Księga Rodziny Szkaplerznej i Bractwa Szkaplerznego

POLECAMY

Księga Rodziny Szkaplerznej i Bractwa Szkaplerznego (złączona w jedno)

Księga łączy w sobie dwie: Księgę Rodziny Szkaplerznej (dla osób, które przyjmują jedynie Szkaplerz i wchodzą do szeroko pojętej Rodziny karmelitańskiej) oraz Księgę Bractwa Szkaplerznego (dla osób, które decydują się wstąpić do Bractwa Szkaplerznego). Opatrzona jest wstępem, krótką informacją o łaskach Szkaplerza św., zobowiązaniach i znaczeniu duchowym, o Rodzinie Szkaplerznej, informacja o Bractwie Szkaplerznym, zasadach życia, duchowości oraz misji.

Jest uniwersalna i zawiera najważniejsze informacje dotyczące Szkaplerza i Bractwa szkaplerznego. Uprzedza wydanie Modlitewnika Brackiego – przeznaczonego dla Bractwa Szkaplerznego – którego numer, po wręczeniu, będzie wpisywany w tejże Księdze.

Połączenie dwu Ksiąg, o tyle może być nieekonomiczne, że w parafii, w której przytłaczająca większość przyjmuje Szkaplerz, a tylko nieliczni z nich wstępują do Bractwa – w takiej Księdze szybko zapełni się lewa jej strona, a prawa pozostanie pusta. Jest to jednak wyzwanie dla kapłanów, by w ich parafiach ci, którzy przyjmują Szkaplerz jak najliczniej wstępowali do Bractwa Szkaplerznego.
Księga zawiera 183 stron do wpisu, po 10 rubryk na każdej stronie, oprawa twarda, format 21 na 29,5 cm, szyta i klejona, z jedną białą wstążką.

 

 

 

 
szkaplerz
Aby otrzymywać materiały formacyjne i informacje
o nowościach na naszej stronie
wpisz swój adres mailowy.

 

 

 
góra strony
  Dokument bez tytułu

 

 
 

Strona Rodziny Szkaplerznej Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych